Lehevaatamisi kokku

reede, 9. august 2019

Suvi on läinud lennukalt

Aalujatele lubasin kirjutada siis, kui kõik uued taimed on maha istutatud, aga praeguse elu kulgedes ei saa kindel olla, et see ikka selle aastanumbri sees juhtub. Just sp mõned read kirjutan ja annan teada, et olen elus ja toimetan ja kulgen enda valitud rada mööda.
Aasta 2019 on olnud meil aias selline imelik stardijoon, mil on alustatud meeletute töödega ja tundub, et kõik saab ka valmis. Välja arvatud vbl mu uute kaunitaride istutamine. Aga ehk jõuab ka seda.
Tänu 'Garden Pearls' läti-eesti aiaturmismi haaravas projektis osalemisele on see kõik vist ka toimunud. Kui eelmisel aastal pakuti seda võimalust, kahtlesin kaua. Nüüd olen muidugi väga tänulik nii Evelyle kui Sillele, kes on mind palju aidanud. On olnud võimalus osaleda erinevatel aiaturismi arendavatel koolitustel ja õppereisidel. Kõik see annab laengu, mida iga aednik ka vajab.
Piltidega alustan päevaliiliatega. Meenutan Muhedikku hea sõnaga. Tema oli üks nendest, kes mulle helistas ja mind kiitis. Ja kui väga mul sel ajal seda vaja oli. Aitäh sulle, Muhedik, kunagi kindlasti kohtume ja siis me juba arutame neid aiaasju täpsemalt.


Mis siis sel aastal uuendatud on. Alustasime lehtla põrandast, taotlesime ka projektist rahalist lisa. Kui põrand sai valmis, siis selgus, et ka küljed ja katus ja kõik muu vajab uuendust. Ja ka mööbel. Küljed said vanadest kartulivakkdest ja selline see tulemus siis sai. Ise olen väga rahul, ei tea, kuidas teised. Kaks korda sain ka seal suvel palavaga pikutada ja paar korda vihmavarjus olla. Sõpradega oleme ka ikka aega leidnud istumiseks.


Projekti abil, ise ka ikka maksin, sai aeda kaks uut imemugavat ja imekena pinki ostetud. Külastajal hea istuda ja hetke nautida.


Ostsin oma esimese maja, küll s...amaja, aga seda vajame me ju kõik. Ei ole küll vett ja kütet ja muid mugavusi, aga olemas ta on ja abiks ikka. Vaja veel lilli kuivatada, et sisu hubasemaks muuta. See oma kulude ja kirjadega.


Projekti toel sai veel ostetud kõnniteeplaadid. Paigaldajaks oli minu isa Hillar, sünniaasta 1944. Lisaks on ta elu ja tervise juures tänu meie arstidele, kes päästsid sõna otseses mõttes ta elu. Samuti suutis ta seljatada sõralise. Selle suure töö, vana asfaldi koorimise, pinnase täitmise ja tihendamise ning 360 plaadi paigalduse tegi tema. Huumor on selles, et 1 plaat tuli puudu ja ongi puudu. Ja lisaks, tellisin pruunid plaadid, mis on pruunid ainult vihmase ilmaga, muidu hallid. Üks Icodori märke kandev auto vuras siin millalgi aia taha, proua soovis lilli osta. Näitasin siis härral plaate, mis kuiva ilmaga hallid. Lohutus seegi, et pruun värv saabuvat ajaga. Kui vihm mingid jäägid kividelt peseb. Tulemus siis selline.


Kui lisada siia Avatud talude päev ja Aiapärlite päevad ja muidu külalised, siis sain kolme nädala peale kokku 500 inimest, kes olid huvi tundnud minu elu ja minu kodu vastu. See oli väga uus ja huvitav kogemus, aga rohkem inimesi ma ka vastu võtta ei suudaks. Aed ei ole ikka see farm, kuhu mahub oi kui palju. Kõik tahavad suhelda ja nõu küsida. Mina olin lõpuks kui pressist tulnud sidrn, aga ma vähemalt sain hakkama ja palju uusi kogemusi.
Mõned ilupildid ka lisaks.


Minu uus lemmik, mu jumalik kiiktool aiasMinu haljaspistikud


Iga pidu saab kord otsa


Sügis juurikamaal
5 kommentaari:

 1. Sul on tõesti olnud täiesti pöörane suvi ja tundub, et oled õnnelik ka :) Kiiktool ajab täiesti hulluks, see on megalahe.

  VastaKustuta
 2. no mis me räägime! Rajad ja majad! Väga äge ja ilus, sa oled seda kõike väärt ja rohkemgi. Heldeid külastajaid :D

  VastaKustuta
 3. Nii tore on Sinust kuulda. Kui Sul jõudu ja tervist jagub, siis just see ongi Sinu tee ja rada, mulle tundu vähemalt nii.

  See on see, mis mind alati kannustab toimetama aias - teiste blogide lugemine ja sealt kiirgav entusiasm

  VastaKustuta