Lehevaatamisi kokku

pühapäev, 29. märts 2015

Märts jõuab juba lõpusirgele

Natuke raske ja keeruline on see kuu ju olnud, aga kevad on käes. Ja hea, et mitu päeva taevas ka vihma on jaganud. Igal aastal see kevadine põud meid ka tülitab, hirm tuleb selle ees naha vahele. Vihmavett ei saa ka nii palju ju ette varuda, lihtsalt roiskub. Aga nüüd on kõik jälle hästi.
Kevadine heki pügamine oli isal plaani võetud ja selgus kurb, aga karm tõde - hekipügaja oli lootusetult amortiseerunud. Vot oli hea riist, 17 aasta jooksul kui palju vatti ta sai. Kuusehekki on meil 100meetrit, siis veel kuuspall, hulka kujundatud kuuski, tuhkpuuhekk ka päris pikk ja lisaks üks sireliheki rivike, mis on tuulekaitseks istutatud, aga mida kõrgeks ei saa kohe kuidagi lasta kasvada.
Ja nüüd sai tema aeg otsa. Husqvarna oli. Loodus tühja kohta ei salli ja saigi majja uus tööriist toodud. Aeg on edasi läinud ja tehnika vingemaks. Vähemalt isa esimese tööpäeva lõpus arvas, et uus on tunduvalt parem. Seega sel kevadel sai hekk ikka pügatud.
Järgmisena ütles üles mu kallis lauaarvuti. Vedasin siis kapi otsast vana arvuti alla, aga see oli nii aeglane, et tõesti - enne jõuad köögis ämbritäie kartuleid ära koorida, kui järgmine leht avaneb. Kõige suurem kahju on 2014 aasta piltidest. Oma lohakusest ja pidevast ajapuudusest tingituna ei olnud nad mul kuhugi salvestatud. Õnneks sain uue kõvaketta ja küll need pildid sealt ka mingi aeg kätte saab. Poiss valis siis mulle uue arvuti välja (mis minu vajadusi pidi täielikult katma). Aga ei ole ma läpakaga harjuda veel jõudnud, tasapisi edeneb. No ja siis see Windows 8 on ka paras ulme. Aga muidugi hea on ringi rännata temaga küll.
Nüüd siis tiba aiaelust ka. On jah ilusaid sooje ilmu küllaga olnud, aga taimed ootavad ikka oma õiget aega ja käivad loodusega ajast aega koos. Kui ikka õitsema peaks aprillis, siis ikka ootavad veel. Põnevat on aias muidugi palju ja paljusid ei mäletagi, et nad olemas on ja jeerum, kui paljud on ju veel tärkamata. Aga mina pean vist ikka ka mõistuse kokku võtma ja uusi tegelasi vähem kokku krabama. No kuhu need kõik jälle istutatakse, mis juba varakevadel on kokku krabatud. Hea küll, Edromist jäi mul saamata penstemon pinifolius, aga pole hullu, mul tärkasid nad endal ka. Siis sattusin paar korda Viljandis Maarahva poodi ja no tule taevas appi, kõike ju kohe vaja.
Selliseid kastitäisi on siis kolm. Aga eks seal müüakse ka päris sellist nö valenimelist kaupa. No mis ma siis sain - paeonia Black Beauty. Loodan, et ikka õige värk, hind oli ka olematu ja väga suurte pungadega taimed. Helleborus Green oli pakil, vist siis Double Ellen Green. Paeonia Yellow -sellist sorti ma kuskilt ei leidnud, aga kui ta tõesti kollane on ja 3.89 hinnaks, no las siis olla. Dicentra Valentine 3.29 ja Hosta White Feather 2.99. Helle käest mul veel toomata paar lumeroosi ja alpikanni. Lisaks igasugu enda külvatud uued taimed. Edaspidi rõhk puudele ja põõsastele!

20.märtsiks said kasvuhoones taimed korda, see oli ka üks suur töö. Mõned kastid seal veel sees on, aga suurem osa ikka juba platsil.

Redis oli 20.märtsiks selline, 8.külvasin. Pakil kirjas, et saak 18 päevaga, peaks juba söödud ka olema, aga liiga külm on ikka.

Ja 21.märtsi hommik oli meil selline.


4 kommentaari:

 1. mul sama redis samas seisus, eksole :) optimaalne tärkamise temp redisel 20 C tuuris, mis 18 päevast me uistame :) pisikest edasiminekut selle kevades tahaks ikka juba küll, mitte, et vuhh ja kõik ja kohe, ikka vähehaaval :) ja mina räägin ka endale, et rõhk puudele ja põõsastele, eriti okasnumpsikutele :D

  VastaKustuta
 2. Mina katsun ka oma vilkad näpud püsikutest eemal hoida ja rohkem põõsamaterjalile pühenduda.

  VastaKustuta
 3. Vinduv on see kevad ja tundub, et selliseks ta jääb. Tegelikult pole ju midagi hullu lahti, meil on sellised ilmad ju märtsis tavalised. Aga eks see vahepealne soe ja päike ajasid inimeste ootused liiga vara liiga suureks. Hea, et see soe aeg vähemalt nii vähe kestis.
  Tööriistad peavad head olema ja arvuti ka.
  See 8 oli algul ikka väga võõras, aga kui ära harjud, pole hullu midagi. Ma olen temaga päris sõbraks saanud.
  Aga selle taimehullusega on meil kõigil lood vist üsna täbarad :D

  VastaKustuta
 4. Päris talvine see 21.märts sul seal. Saab ometi see aasta kõige pikem kuu läbi.

  Huvitav jah, et vähem püsikuid- ikka aeg-ajalt peast läbi käib :) Ma rõõmustasin südamest, et sinult saadud kollase emajuure tited kõik niksis-naksis on.

  VastaKustuta