Lehevaatamisi kokku

kolmapäev, 18. juuni 2014

Ilm on päris sassis

Eile langes temperatuur kiiruga 7-lt kraadilt 4-le ja no siis see hull lumesadu, ikka kohe laia lund viskas taevast alla. Täna on siis vahelduva eduga sadanud ja pausi pidanud ja temperatuur 10kraadi ringis.
Pikalt ei ole jälle aega kirjutada saanud, eks võtan lühidalt vahepealse aja kokku. Türi laada külastamine meeldib mulle kohutavalt, nii müüjana kui ostjana.Nii palju tuttavaid kohtad juba neljapäeva õhtul ja kogu see melu käib pühapäeva õhtuni. Müüjaid oli palju ja ostjaid ka. Õnneks olid päevad enam-vähem soojad. Kuigi neljapäeva ööl vastu reedet viskas ikka 5 külmakraadi maapinnal ära. Kui hommikul kella viiest välja läksin, oli maa valge nagu talvel - ikka väga valge ja kõva. Eks suvelillede ja tomatite müüjad nägid ka kõva vaeva katmisega. Ise ma sealt palju osta ei leidnud. Aavikuemandalt sain vahetusena angervaksa 'Red Umbrella', siis ostsin paar heleeniumit (Kase aiandist ostetud heleeniumil kadus silt ja nüüd ei teagi sorti), mägipiparrohu, erinevaid kassisabasid ja kogu lugu.
Järgmine üritus oli Pärnu taimelaat - tänud Aavikuemandale, tänu kellele ma sinna ikka koha sain. Ilm oli külm, eriti reedel. Laupäeval paistis küll päike, aga kuna me jäime suurte puude varju, siis olime ikka kui põhjanabal, talvejope läks käiku nagu naksti. Rahvast oli siiski suht hõredalt, vahepeal olidki ainult müüjad ainsad ostjad platsil. Sealt ühe kukeharja, musani abeelia, karvase kõreliilia, valge põõsasmarana ja valge merikanni ning piiskenela. Lätlased müüsid väga suuri piiskenela taimi 4€. Olen teda enne ka paar korda aeda toonud, aga ikka ta kipub välja minema.
Järgmine oli Mulgi Mess, kus sel aastal oli ikka väga palju külastajaid. Viljandi kohta ikka korralik rahvamass. Siit sai ka mõned kukeharjad varutud. Elle saadetud kaptenilille sain ka messil kenasti kätte ja mul kohe oli hea meel tema üle. Tänu on minupoolne.
Vahepeal käis veel Helle külas, kel muidugi oli hunnik uusi tegelasi pottidesse pandud ning viimane külaline oli Milda, kellel oli auto tagumine osa manti täis topitud. Siis põrutasime veel Seedri puukooli, kust minul ka oli kindlasti siniseid kuslapuid ja kuldsõstart vaja, kingituseks saime veel nipponi enela. Ei teagi, palju ma neid uusi taimi juba sel aastal maha olen istutanud. Samas kõik enda külvatud taimed peavad ju ka aias esindatud olema. Jah ja pärsia karukella sain kah, varsti vaja seemned külvata.
Talve suuremad kaod on siberi kontpuu, deutsia, veigela 'Victoria' jäi pärast lõikust väga madalaks ja üks th.kukerpuu on ka läinud. Soorohi pistis ka alles nädal tagasi nina mullast välja, saab ikka jaanipäevaks lehed peale, kui külm ära ei võta.
Harilik ebajasmiin 'Aureus' on küll õisi täis ja Seedri talus nägin täiskasvanud põõsast, minu oma ikka väike alles selle kõrval.

Verevad helmikpöörised on head lollikindlad, samas nii õrnad ja graatsilised.

Ja siin nüüd eelmisel aastal teemaks olnud brunnera üks järglane - kokkuvõttes sain kolm erinevat sorti ühest taimest. Aga see siin on näha kohe sellisena, kus mitu sorti on segunenud. Nii on hea taimi osta, saad mitu ühe hinnaga.

Täpselt selline kontpuu välja läks - kaks tükki olid kõrvuti ühesuurused, aga üks miskipärast enam ei lehtinud.

Järgneval pildil on nüüd laiendatud istutusala, kaares osa sai sügisel kaevatud ja varasema sirge osa läks kevadel kile alla, ehk saab sügisel juba kobedaks rehitseda.

Krimmi parukliilia on selline omapärane tegelane. Ja päris mitmed külastajad on arvanud, et tegu on liatrisega - ometi nad nii erinevad. Ainult õisiku vorm kattub.

Kalla alustas õitsemist juba maikuus. Tegin ka eelmisel sügisel seemnekülvi, tärkasid kenasti ja praegu põllus, kuid kahjuks ei andnud nad triibulist lehte edasi.

Tänaseks siis aitab, targemad lubavad vihmasadude jätkumist kuu lõpuni, see on küll hullumaja. Rohima peab sel juhul koos ämbriga, sest kuivama ei hakka sellise ilmaga küll ükski rohulible.4 kommentaari:

 1. ilm on sassis jah, täna laseb natuke hingaya ja istutada aga kauaks ? paistab, et kõigil on käsil laieneimine ja uute lemmikute varumine, sel aastal kuidagi eriti hoogsalt :)

  VastaKustuta
 2. Ilm on pehmelt öeldes huvitav. See laadaelu on üksjagu väsitav, arvata on. Mul hakkab ka massistutus ühele poole saama, nüüd jäävad ehk üksikud tulijad.

  Sa oled katmise nii ilusalt teinud, et paistabki nagu peenra osa. pean õppust võtma, mul pilla-palla puha :)

  VastaKustuta
 3. Tegus kevad on Sul olnud. Jaanipäev, s.t. tibude lugemise aeg ongi käes. Õnneks on minu kaotused väiksemad, saak see-eest kordi suurem:) Krimmi parukliilia on tõesti väga põnev tegelane, sarnaneb veidi valge tooneliiliaga. Peenar on väga nägus. Meie oleme nii hullult vihma saanud, et rohimisele ei saa mõeldagi.

  VastaKustuta
 4. BELO laenu firma pakub laenu madala intressimääraga 3% ja ei ole krediiti vaadata, pakume isiklikud laenud, võlgade konsolideerimise laene, riskikapitali, business laenud, haridus laenud, eluasemelaenu või laenud mingil põhjusel, huvitatud isikud peaksid meiega läbi selle info allpool.

  ~ Taotleja nimi: ___
  ~Age:_____________
  ~ Soo: ___
  ~ Riik: ___
  ~ Riik: ___
  ~ Vajalik summa: ___
  ~ Kestus: ___
  ~ Laenu eesmärk: ___
  ~ Okupatsiooni: ___
  ~ Kuusissetulek: ___
  ~ Juhtida telefoni numbri ja kontaktisiku aadress: ___

  Tervitades
  Proua Razac Belo
  Finantsjuht Controller/operatsioon
  beloloanfirm@gmail.com

  VastaKustuta