Lehevaatamisi kokku

kolmapäev, 6. juuni 2012

On ilusaim aeg aastast

Kõik õitseb, kasvab, lõhnab. Endal on kogu aeg sada peal ja tuppa saab tuldud tõesti ainult magamise ajaks. Nii palju oleks vaja märkmeid teha, aga aega arvutiekraani ees passida lihtsalt ei jätku. Kevadel ja suvel peaks ööpäevas olema 36 tundi, siis oleks ok.
Vahepeal sai siis käidud Lätis lillemessil, mis oli eriti tore reis. Uudistamist ja vaatamist oli palju ja eks sai ikka üht koma teist ka kaasa ostetud. Hinnavahe meiega väga suur ei olnud, aga midagi siiski.  Ostsin hariliku sireli `Aucubifolia` 5 latiga, sama suur oli Plantexis 17eurot. Miskit siiski. Ja oli tunne, et eestlasi oli sel päeval Lätis rohkem kui lätlasi. Vist kõik taimehuvilised olid sinna põrutanud.
Siis oli Türi lillelaat, kust ikka endale kastitäis uustulnukaid soetatud sai. Muist ostetud ja muist vahetatud.
Seejärel Nõrga talu külastus, kust jälle peoga asju ostetud. Krista pildus parasjagu iiriseid aiast välja ja sai siis neid ka võetud. Panin alul põllule, et vaatan, mis sealt sirguvad. Kollased kääbused igatahes õitsesid juba, muidugi sordist ei tea ööd ega mütsi.
Päidre puukoolist sai ka toodud noori õunapuid ja mureleid.
Viimasel nädalavahetusel oli siis Jäneda, kus sai neli päeva oldud ja külmetatud. Olid ikka ilmad ja oli alles vihm. Aga ostetud sai nii mõndagi. Kõige armsam ost oli hariliku maikellukese roosaõieline teisend, tõeliselt armas.
Ja nüüd on omal aias tööd nii palju, et ei tea, mis ja kus teha. Eile sai igatahes kõvasti istutatud. Tuleb aga muist kraami komposti vedada, mis uutele tulijatele jalgu jäävad. Sel aastal on igasugu seemnekülve mul kõik istutusalad täis. Olen ikka paljud asjad kasvama jätnud, eks neist igasugu hübriide seal nüüd tuleb. 
Tähtsaim uudis on vast see, et eile hommikul otsustasid meie toonekured, et nende pesast on puudus katteloorist. Eelmisel õhtul sai maasikatele katteloorid öökülma hirmus peale visatud, nii suuremaid kui väiksemaid tükke ja hommikul avastas isa, et üks loor ripub kurepesast alla. Mis nipiga see kurg selle looriga lendas, jäi saladuseks, sest seda keegi ei näinud. Õnneks aitasid pikk redel ja pikk ritv ning loori saime kätte. Kahju polnud mitte loorist, vaid mis õnnetuse see oleks võinud põhjustada. Aga fotokat ei olnud ja pilt jäi tegemata.
Poisil on ka 9.-nda lõpetamine käsil ja sellega ka sebimist. Eesti keele eksam on tehtud, 100-st võimalikust punktist sai 85 ja hindeks 4. Kui teised eksamid ka ikka õnnestuvad, siis lõpetab neljade-viitega. Pole paha.

3 kommentaari:

  1. Aeg on tõesti ilus ja Sinu jaoks ilmselt ka väga õnnelik, sest näed juba enne jaaniööd sõnajalaõit:)

    VastaKustuta
  2. Kured tahtsid lihtsalt pulmadeks loori:) ja tubli laps on Sul!

    VastaKustuta