Lehevaatamisi kokku

pühapäev, 22. november 2015

November rühib täistuuridel

Sel aastal, nagu siin mitmel varasemalgi, kisub aiahooaeg õige pikaks. Ilmad on veel ilusad, lund ei ole meil sadanud ja saab õies toimetada küll ja veel. Suurem töö on muidugi tehtud, aga eks nokitsemist leiab ju alati.
Selle kuu märksõna on paljudel olnud lehed, nii ka meil. Katsetasin eelmisel sügisel lehtede ladustamist kraavi, sealt ei vii tuul neid minema ja peale kõdunemist hea kasutada. Sel kevadel olid lehed pea sama värsked, kui sügisel. Mingit erilist muutust ma küll ei täheldanud. Aga nüüd, aasta möödudes, hakkab juba looma. Kaevates meenutas ta kontsistentsilt sarnast kõdusõnnikule. Igatahes lootus on kevadel seda kasutada. Seega järgisin sel sügisel sama rida, lehed kraavi, poolteist aastat ja peaks küllalt väärt kraam ju olema.
Lehed on selleks hooajaks siis läbi. Enamus istutusaladest said veel novembris rohitud, paljud põsikute pealsed lõigatud. Sügisesed külvid tegin ka ära ja kasvuhoone sai talveks tip-top korda.
Täna läksin veel okaspuid sodist puhastama. Uskumatu, kui palju risu ühest 'Smaragd'ist õnnestus välja kühveldada.
Täielik üllatus oligi tegelikult see, et teistes elupuudes on need vanad okkad okste küljes kinni ja neid sealt kätte saada täiesti võimatu. Eemaldasin siis selle, mis pihku jäi. Ja loomulikult leidsin pisikese linnupesa. Ei tea, mis linnuliigile see pesake kuulub, aga väga miniatuurne ta seal okste vahel on. Ja tegelikult tunnen ma neist laululindudest ikka väga suurt puudust. Mõnel novembripäeval on see vaikus aias selline, et kõrvadel hakkab valus. 

Kuduma õppisin ka. Tõsi, vajasin teatud silmade tegemisel abi, aga vähemalt põhisilmused said selgeks, nüüd vaja veel lõnga osta ja miskit uut käsile võtta.

Igapäevaseks kasutuseks sai üks vana tool pööningult ka korda tehtud.

Kui lisada veel mõni loetud raamat, siis selline ongi olnud november.

4 kommentaari:

 1. See on nii armas kuidas aednikud vaikselt aina enam toa poole liiguvad ja midagi ilusat tegema hakkavad, mida toas teha annab. Ei saa ilma iluta ka siis kui aed puhata tahab. Õppiva kuduja kohta on su töö super ja tool on väga, väga nunnu :D Kevadeni on õnneks ka aega ja saad veel palju korda saata :)

  VastaKustuta
 2. Need ilusad randmesoojendajad pole algaja, vaid päris profi töö.
  Aiaga on tõesti kõik selleks aastaks ühel pool ja aeg on tuppa kolida. Rahmeldajal on õigus, ka sees saab palju ilusat teha, kasvõi toole korrastada :)

  VastaKustuta
 3. Ma ei ole nuüüd kuigi originaalne kui ütlen et ma ei tea kedagi, kes oma esimese kudumisharjutuse oleks teinud ringiratast kududes ja lehemustriga.

  VastaKustuta
 4. Olla-lal-laa! Ma olen väga rõõmus Su üle, kohe selline profitöö õppimiseks võetud :) Väga, väga ilusad!

  VastaKustuta